List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

List Prezes KRUSm

<<< Czytaj całość >>>

 

 Sukces Mai-uczennicy klasy IIIa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie

 Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku i w tym miesiącu 7 maja, w sali „Pod Aniołem” w Głubczycach odbył się XIX Powiatowy Konkurs Piosenki w ramach Festiwalu Kultury Powiatowej. Celem konkursu było wyszukiwanie i promowanie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży z terenu powiatu głubczyckiego oraz propagowanie kultury muzycznej. Uczennica klasy IIIa Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Baborowie- Maja Stanulewicz  zaprezentowała utwór Hallejujah i w kategorii soliści klas I-III „wyśpiewała”  III miejsce. Dziewczynka od pierwszych dni nauki w szkole wyróżnia się wrażliwością artystyczną i zdolnościami wokalnymi, które rozwija codziennie podczas zajęć lekcyjnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej jestem dumna z sukcesu mojej uczennicy i życzę jej jeszcze wielu osiągnięć na „twórczej drodze”. Małej artystce oraz jej Rodzicom serdecznie GRATULUJĘ!

 Ewelina Szwec- nauczycielka ZSP

 

 

                23.05.2019r. w Zespole szkolno-Przedszkolnym w Baborowie odbył się „Dzień Ratownictwa”. Była to dla naszych uczniów kolejna dawka wiedzy, nowe doświadczenia, doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a wszystko to dzięki wielkiemu zaangażowaniu służb ratowniczych: strażaków OSP w Baborowie: p. Aleksandra Antoszczyszyna, p. Jacka Osadnika, p. Łukasza Majera, p. Krzysztofa Biegusa, p. Adama Kraśnickiego, p. Mateusza Kraśnickiego; ratownika medycznego ze szpitala w Kedzierzynie-Koźlu - p. Marcina Isańskiego; ratowników WOPR z Kedzierzyna-Koźla: p. Stanisława Wolkiewicza, p. Tadeusza Witko, p. Anny Kowalczyk, p. Katarzyny Filak, p. Filipa Filak, p. Tomasza Janickiego; pielęgniarki szkolnej - p. Danuty Jankowskiej, funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach - p. Joanny Daszkiewicz; Sanepid-u w Głubczycach: p. Joanny Zagwockiej oraz nauczycieli: p. Anny Szewczuk, p. Anny Rosgi, p. Doroty Śliwińskiej, p. Ewy Świercz, p. Andrzeja Deszka, p. Ryszarda Ratuś, p. Adama Ratuś, p. Piotra Kucharskiego.

 Uczniowie klasy 1b zdali egzamin na Małego Ratownika, uczniowie klas czwartych zdobyli swoje pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową.

W dwóch kategoriach wiekowych odbyła się rywalizacja w konkursie rowerowym "Mistrz kierownicy". Zwycięzcami w kategorii uczniów klas 5-6 zostali: III miejsce Marcin Margazyn - kl. 5b, II miejsce Jakub Krupa - kl. 5b, I miejsce Michał Lechoszest – kl. 5b. Zwycięzcami w kategorii uczniów klas 7 i gimnazjum zostali: III miejsce Szymon Ostrowski - kl. 7a, II miejsce Jakub Karcz -  kl. 7a, I miejsce Szymon Gębuś – kl. 3b gimnazjum.

Uczniowie promowali również aktywny styl życia podczas polsko-czeskich rozgrywek sportowych. Przygotowali przepyszne sałatki owocowe, które szybko zniknęły ze stołów. Zaakcentowali ważność akcji zbiórki krwi tworząc prace plastyczne nawiązujące do tematyki "Krew to życie". Przeprowadzili wywiady z przedstawicielami poszczególnych służb ratowniczych. Uwiecznili ten szczególny dzień na zdjęciach.

Dzień Ratownictwa to również honorowe oddawanie krwi przez osoby dorosłe. Wszystkim, którzy oddali krew, jak i tym, którzy przyszli, ale okazało się że nie mogą- ogromnie dziękujemy za wspieranie naszej akcji.   

Serdecznie dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Baborowie oraz firmie Gravton w Baborowie za ufundowanie nagród dla uczniów.

Dziękujemy bardzo Dyrekcji ZSP w Baborowie - p. Alicji Szuba i p. Elżbiecie Olejnik, pracownikom niepedagogicznym: p. Beacie Kogut, p. Aleksandrze Sicińskiej-Nowak, p. Józefowi Jazłowieckiemu, p. Tadeuszowi Sycz za udzieloną pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Koordynator akcji

Lidia Wrzos

Fotografie wykonał Piotr Szyszkowski z klasy 7a


 

 

Obraz1m

 

 Trzecia odsłona projektu „…bo my mamy zdolne mamy…” realizowanego w klasie III a.

Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego, w dzień Św. Walentego. W Polsce tradycja tego święta gości od kilkunastu lat i tak bardzo się przyjęła, że obchodzi je każdy bez względu na to ile ma lat, bo obdarowywanie ciepłymi uczuciami i drobnymi upominkami to przecież przyjemność sprawiania radości najbliższym nam osobom. W naszej klasie, w dzień Walentynek już od samego rana, ciepłe uczucia jak pyłek unosiły się w powietrzu dzięki dzieciom, które przyszły do szkoły w radosnych nastrojach oraz mamie naszej, klasowej Laury- Pani Elżbiecie Kaźmierskiej, która „wystąpiła” w trzeciej odsłonie klasowego projektu „…bo my mamy zdolne mamy…” Na co dzień Pani Ela jest bardzo zapracowaną osobą. Ma wiele pasji, ale tą szczególną jest lepienie przeróżnych figurek z modeliny. Od kiedy Laura-córka Pani Eli rozpoczęła naukę w klasie pierwszej- kolorowe, bajeczne figurki „towarzyszą” nam w życiu naszej klasy. Pod okiem swojej mamy, Laura również tworzy małe cuda i wykonana przez nią szopka bożonarodzeniowa w 2017r zajęła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Mama Laury bardzo chętnie przyjęła nasze zaproszenie i 14 lutego podzieliła się swoją pasją z dziećmi. Tego dnia, nasza klasa zamieniła się w studio artystyczne i dzieci pod okiem pasjonatki, samodzielnie wykonywały walentynkowe amorki oraz postacie znane z dziecięcych bajek. Zanim powstały przepiękne figurki, dzieci poznały technikę lepienia z piankoliny i krok po kroku wg instrukcji Pani Eli tworzyły walentynkowe amorki. Po skończonej pracy bardzo chętnie uporządkowały swoje miejsca pracy. Mama Laury tak ciepło i serdecznie poprowadziła warsztaty, że wszystkie dzieci były zachwycone walentynkowym dniem a wykonane amorki ozdobiły naszą, klasową wystawę. Dzieci za wspólnie spędzony czas odwdzięczyły się mamie Laury słodkim uśmiechem, brawami, słowami „to był wspaniały dzień” oraz wręczyły podziękowanie przygotowane wraz ze swoją wychowawczynią. Po zajęciach odbyły się wyczekiwane przez dzieci i bardzo ekscytujące wybory klasowej Walentynki i klasowego Walentego. Okazało się również, że nie zabrakło wśród uczniów naszej klasy- cichych adoratorów, którzy tak troszkę ukradkiem i w tajemnicy wręczyli walentynki swoim bliskim koleżankom. Na zakończenie tego dnia dzieci otrzymały słodycze i drobne upominki. Tak dużo ciepłych uczuć, radości i miłych chwil towarzyszyło dzieciom tego dnia, że tym nagromadzonym zapasem i pozytywną energią z pewnością będą się dzielić każdego dnia w gronie swoich koleżanek i kolegów.

Serdecznie DZIĘKUJĘ Pani Elżbiecie Kaźmierskiej za zaangażowanie w życie naszej klasy, poprowadzenie wspaniałych, walentynkowych warsztatów oraz podzielenie się swoją, piękną pasją. Po tych zajęciach dzieci z pewnością swoimi umiejętnościami zaskoczą rodziców, a radosne chwile, które spędziliśmy razem pozostaną na zawsze w naszych sercach.

Nasz klasowy projekt i podejmowane działania o charakterze dydaktyczno- wychowawczym mają na celu zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji oraz stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji w ramach programu doradztwa zawodowego na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.

Ewelina Szwec- nauczycielka ZSP

 


 

 

Miłośnicy aktywnych form wypoczynku w okresie zimowym z pewnością nie mogli narzekać na brak atrakcji oraz sposób spędzenia wolnego czasu w naszej szkole. W następnych dniach uczestnicy przygotowali zdrowe szaszłyki i sałatki owocowe, uczestniczyli w wycieczkach na pływalnię w Kietrzu,   wycieczce na lodowisko w Pszowie do kina i na kręgielnię w Raciborzu. Wśród wielu różnorodnych sportów zimowych coraz większą popularnością cieszy się jazda na łyżwach, była nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także zachowanie doskonałej sylwetki. Kiedy zimowa pogoda zachęcała do uprawiania rekreacji na świeżym powietrzu, przenieśliśmy aktywny wypoczynek do przytulnego wnętrza. Kręgle to przyjemna zabawa, a jej ogromną zaletą jest możliwość gry zarówno w pojedynkę, jak i z grupą znajomych. Zajęcia sportowe pomagają   w rozwoju ruchowym dziecka, to nie tylko zabawa i aktywność fizyczna. To również znakomity sposób nauki zachowań społecznych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie. Na zajęciach komputerowych uczestnicy uczyli się programowania a zajęcia z robotami uatrakcyjniły uczestnikom czas. Wszystkie zajęcia i wycieczki pozwoliły na miłe spędzenie wolnego wypoczynku .

Dziękuję wszystkim pracownikom stołówki szkolnej, paniom woźnym oraz nauczycielom, którzy w ramach wolontariatu podjęli się pracy z dziećmi. To dzięki takim osobom wszystko się udało.

Bożena Lenartowicz

 

 

 Wesołe, zdrowe ferie

Pierwszy dzień ferii w naszej szkole rozpoczął się bardzo zimowo. Z samego rana przywitały nas płatki śniegu lecące obficie z nieba. Po przyjściu do szkoły, czekały już na nas wychowawczynie wraz z panią Dyrektor i po miłym powitaniu, udaliśmy się na pyszne śniadanie. Następnie sporządziliśmy regulamin naszego zimowiska, aby nasze ferie przebiegły bezpiecznie i zostaliśmy przydzieleni do grup: Śnieżynki, Sopelki i Gwiazdeczki. Każda grupa wykonała swój plakat. Dbając o integrację uczestników zimowiska, nasze wychowawczynie poprowadziły gimnastykę poranną oraz naukę tańca „Chocolate”. Wszyscy wykazaliśmy się poczuciem rytmu, a taneczne „szaleństwo” wyzwoliło w nas radosny nastrój. Kolejnym elementem dzisiejszego dnia był teatrzyk Kamishibai. Poznaliśmy jego historię, a następnie wysłuchaliśmy dwóch pouczających historii. Następnie sami przystąpiliśmy do tworzenia takiego teatrzyku pt: „Zimowe opowieści”. W grupach opracowaliśmy plan wydarzeń i zabraliśmy się do pracy. Kiedy prace zostały ukończone, poszliśmy na obiad przygotowany przez nasze panie kucharki, który zjedliśmy z ogromnym apetytem. Po zjedzonym posiłku przedstawialiśmy nasz autorski teatrzyk. Byliśmy pod wrażeniem pomysłów naszych koleżanek oraz kolegów i wszystkie opowieści nagrodziliśmy gromkimi brawami. Na zakończenie pierwszego dnia ferii mieliśmy czas na wspólne gry i zabawy. Czas minął nam bardzo szybko i wszyscy z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.

Śnieżynki, Sopelki i Gwiazdeczki

 

 
More Articles...
22474668
22832340